From Prague with love - Jazz duo

Setkání s Adamem Tvrdým bylo velkým štěstím a potvrzením, že člověk se může stále hudebně rozvíjet. V době, kdy jsme nemohli veřejně vystupovat jsme natočili několik živých domácích streamů a tak vzniklo komorní jazzové duo, které má veliký ohlas na akcích i na koncertních podiích. Mým snem a plánem je vycestovat na nejméně 14 dnů po ČR ale i do zahraničí a těšit hudbou diváky, kteří si nás přidjou poslechnout.

Kromě jazzových standatrů hrajeme i skladby autorské a vždy s velkou radostí!

Jazz trio - Pocta židovským autorům

Do tohoto projektu jsem kromě kytaristy Adama Tvrdého přizvala jedinečného basistu Petra Dvorského, který se aranžersky podílel na několika písních. S velkou slávou jsme v prosinci 2021 vydali CD s názvem TO JSEM JÁ / THIS IS ME. Jako host na CD zahrál běloruská akordeonista Aliaksander Yasinksi. CD je poctou židovkým autorům – jazzovým, hebrejský i sefardským.

Program je hudebně velice pestrý a místy se melodie vzedme a hlasitost se zvýší až diváky zvedne ze židlí.

Výběr z repertoáru:

Summertime – G. Gershwin Papa Can you hear me – z muzikálu Yentl Sunrise, Sunset – z muzikálu Šumař na střeše Hine matov uma naim – židovský chvalozpěv Scalerica de Oro – sefardská svatební píseň

Jazz quintet - Ženy mého srdce

Petra Ernyei

zpěv… vášeň…. To je to slovo. Když zavřu oči a ponořím se do vln rytmu a melodií. Texty písní o lásce, smutku, vzpomínkách, to je něco, co mě nepřestává fascinovat. Ráda bych představila písně “Žen mého srdce”, mého hudebního srdce. Zpěvačky české i americké. Ženy jazzu, šansonu i folku. Hanu Hegerovou jsem poslouchala jako maličká spolu s maminkou, Zuzanu Navarovou jsem měla to štěstí slyšet v Malostranské Besedě v Praze. Jazzové zpěvačky Ella Fitzgerald, Billie Holiday nebo Dianne Reeves jsou jen malým výčtem těch, které bych ráda představila v mém programu, spolu se skvělými hudebníky, se kterými již dlouho spolupracuji.

Výběr z reperoáru:
Hana Hegerová – Čerešně
Zuzana Navarová – Andělská
Judy Garland – Over the rainbow
Barbra Streisand – On a clear day
Ella Fitzgerald – They can’t take that away from me

Petra Ernyei & Jazz six

Jazzová smršť – tak se dá nazvat program zpěvačky Petry Ernyeiové, která si do svého projektu vybrala přední české muzikanty. Odkazují se na hudbu 50. a 60. let 20. století, éru bebopu, dobu, kdy natočila přední americká zpěvačka Nancy Wilson své přelomové album se saxofonistou Cannonballem Adderleym. Bebob je druh jazzu, který od základů přeměnil uhlazenou swingovou éru. Hudba je energická, muzikanti bravurně improvizují a bící lehce pulsují a drží pevné čtyři…..

Těšit se můžete na energické a divoké písně, ale i pomalé a zasněné skladby.

Budu vám vyprávět příběhy, které jsou ukryty v textech písní a předám vám radost, dojetí a čistou krásu vokálního jazzu.

Výběr z reperoáru:
September in the rain, Save your love from me, If you shoudl see me now, Never will I marry, etc

Obsazení kapely:
Miroslav Hloucal – trubka, křídlovka
Petr Kalfus – saxofony
Adam Tvrdý – kytara
Satnilsav Mácha – piano
Petr Dvorský – kontrabas
Jiří Slavíček – bicí

Petra Ernyei Vocal Coach

Výuka zpěvu/Vocal coach